BIP

I Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej – Gołąb, 4 czerwca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy na “I Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. od godz. 12:00 w Gołębiu. W programie przedsięwzięcia zaplanowana jest Msza św. w Kościele p.w. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu, konkurs ludowych zespołów śpiewaczych, występ gościnny grupy folklorystycznej “Basarabia” z Rejonu Criuleni z Mołdawii, Piknik z Produktem Polskim – etap powiatowy Bitwy Regionów. Dodatkowo zapewnione będą liczne atrakcje dla dzieci, stoiska regionalne oraz pokaz sprzętu strażackiego. Impreza jest organizowana przez starostę puławskiego Danutę Smagę i wójta gminy Puławy Kamila Lewandowskiego.
Partnerami projektu są: Parafia p.w. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu, Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, Rejon Criuleni oraz Lubelski Bank Spółdzielczy. Festiwal został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Przy okazji przypominamy o możliwości zgłoszenia zespołów śpiewaczych do festiwalowego konkursu. Zasady śpiewaczych zmagań oraz druki zgłoszeń można pobrać klikając w link: https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/tablica-ogloszen/n,270960,zglos-sie-do-konkursu-zespolow-spiewaczych-i-nadwislanskie-spotkania-z-folklorem-ziemi-pulawskiej.html