BIP

OBCHODY DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO W POWIECIE PUŁAWSKIM

W dniu 21.06.2023 r. na sesji Rady Powiatu Puławskiego w Sali Pompejskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyło się uroczyste uhonorowanie zawodowych rodzin zastępczych oraz prowadzących rodzinne domy dziecka z terenu powiatu puławskiego.
Rodziny zastępcze powitał Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Pan Janusz Wawerski,  a dyplomy uznania wręczył Starosta Puławski Pani Danuta Smaga. Następnie złożono podziękowania za wysiłek włożony w wychowanie dzieci potrzebujących troski i wsparcia, rozdano kwiaty oraz drobne upominki.
Ponadto w dniu 2 czerwca 2023 r. na terenie rodzinnego parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciankach gmina Janowiec odbyła się impreza z okazji Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który honorowym patronatem objęła Starosta Puławski Pani Danuta Smaga.
Zaproszonych gości powitała Pani Małgorzata Suszek – Zawadzka Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach. W obchodach wziął udział także Pan Ireneusz Rzepkowski Członek Zarządu Powiatu Puławskiego, który złożył serdeczne życzenia przybyłym dzieciom oraz rodzicom zastępczym.
Spacerując po Baśniowych Krainach na wszystkich gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek, które rozbudziły wyobraźnię najmłodszych. Odwiedzających zachwyciło połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią. Przenikanie tych elementów stanowi o unikalności tego miejsca. W parku można się bawić i uczyć.  Rodziny wraz z dziećmi miały okazję do budowania głębokiej więzi dzięki wspólnej zabawie i rozmowie. Animator, który opiekował się grupą  z pełnym zaangażowaniem pomógł wprowadzić atmosferę wspaniałej zabawy, która sprawiła dużo radości dzieciom oraz ich opiekunom.